نصب پروتز مو بصورت حرفه‌ای

کاشت مو با پروتز مو چه فرقی دارد؟

روش‌های مختلفی برای ترمیم موهای کم‌پشت و یا چه بسا طاسی سر وجود دارد. 2 روش بسیار رایجی که برای این مشکلات انجام می‌گردد، کاشت مو و پروتز مو است. این 2 شیوه، تفاوت و شباهت‌هایی دارند که در این مطلب به آن‌ها خواهیم پرداخت، تا به طور کامل با هر دو آنها آشنا شوید. چرا که ممکن است این موضوع برای بسیاری از افراد جای سوال باشد که کاشت مو با پروتز مو دقیقا چه فرقی دارد؟‌ برخی هم چنین تصور می‌کنند که به جز کاشت مو،‌ دیگر هیچ روشی برای ترمیم موهای کم پشت و یا مشکل طاسی وجود ندارد! به همین دلیل هم، فقط روی گزینه کاشت مو تمرکز می‌کنند. در اینجا به طور دقیق این 2 روش را بررسی خواهیم کرد تا بدانید کدام روش به دردتان خواهد خورد. پس با ادامه این مطلب، همراه ما باشید.

آشنایی کامل با فرایند کاشت مو

کاشت مو روشی است پزشکی که بیشتر بر پایه جراحی زیبایی انجام می‌شود. یعنی فردی که دچار کم پشتی مو یا مشکل طاسی شده به یک پزشک متخصص در این حوزه مراجعه کرده و سپس باید آزمایش‌های مختلفی را انجام دهد. پس از آن، پزشک معالج با بررسی کردن نتایج آزمایش فرد و موارد دیگر، فرایند کاشت مو را آغاز می‌کند. معمولا فرایند کاشت مو با استفاده از بانک موی خود فرد انجام می‌گیرد. حالا ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که دقیقا بانک مو چیست و تا چه حد در بحث کاشت مو تاثیر دارد؟ در واقع بانک مو، به بخش‌هایی از موهای فرد گفته می‌شود که هنوز دچار ریزش نشده است. معمولا قسمت‌های اطراف سر و پایین آن که کمتر دچار ریزش می‌شود، به عنوان بانک مو شناخته می‌شود.

حالا پزشک معالج با استفاده از تجهیزات پزشکی و دقیق، هزاران هزار مو را از نقاط مختلف بانک موی فرد برداشت و در بخش‌هایی که نیاز است، به اصطلاح می‌کارد. البته لازم به ذکر است که بخش‌های مورد نیاز کاشت مو،‌ از قبل توسط پزشک معالج و با مشورت بیمار کاملا مشخص می‌شود. یعنی بخش‌هایی از سر فرد که کاملا خالی و یا کم پشت شده است، توسط پزشک معالج مشخص شده تا دقیقا موها در همان نواحی کاشته شوند. سپس بحث کاشت مو در چند مرحله مختلف انجام می‌شود که البته همه چیز بستگی به بانک موی فرد و همچنین میزان کم‌پشتی او دارد. اگر فردی دچار طاسی بیش از حد بشد و بانک موی کمی داشته باشد، ممکن است انتظار تغییرات چندان زیادی را هم نداشته باشد.

هر آنچه که باید در مورد پروتز مو بدانید

بحث پروتز مو یک فرایند کاملا مجزا بوده و به طور کلی با کاشت مو فرق دارد. در واقع پروتز مو یک روش خلاقانه در حوزه زیبایی است که به شیوه جراحی انجام نمی‌شود. یعنی انجام دادن پروتز مو، هیچ نیازی به پزشک یا متخصص ندارد. معمولا دردسرها و هزینه‌های پس از انجام پروتز هم، کمتر از روش کاشت مو است. چرا که در کاشت مو شما باید پس از انجام این فرایند، هزینه‌هایی بابت دارو، مراجعه‌های بعدی به پزشک معالج و حق ویزیت و… را پرداخت کنید. اما برای پروتز مو، فقط نیاز به اصلاح موی سرتان خواهید داشت که هزینه چندان زیادی برایتان نخواهد داشت.

پروتز مو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

در واقع پروتز به یک قالب مو گفته می‌شود که از موهای کاملا طبیعی با طیف رنگ‌های مختلف ساخته شده است. شاید بسیاری از افراد به اشتباه تصور کنند که پروتز مو یک نوع کلاه‌گیس است. در حالی که به هیچ عنوان این گونه نبوده و زمین تا آسمان با کلاه‌گیس فرق دارد! پروتز مو توسط بهترین مواد خارجی و چسب‌های قوی روی سر فرد چسبانده شده و مقاومت بالایی در برابر باد، حرکت آب روی سر و… دارد. یعنی فردی که پروتز مو دارد، حتی می‌تواند بدون نگرانی داخل استخر و… شیرجه زده و هرگز نگران کنده شدن پروتز موهایش را نداشته باشد. چرا توسط بهترین چسب‌های سبک اما قوی روی سر، نگه داشته می‌شود. البته این چسب‌ها کاملا قابل کنده شدن هستند و هرگز فرد را اذیت نخواهند کرد.

مدت زمان ترمیم موها با استفاده از روش پروتز مو چقدر است؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که هیچ مدت زمانی برای ترمیم مو توسط روش پروتز وجود نخواهد داشت. شاید این موضوع برایتان جای سوال باشد که چگونه چنین چیزی امکان‌پذیر است؟ در واقع یکی از بهترین مزایای روش پروتز مو، علاوه بر عدم نیاز به جراحی، خون‌ریزی سطح پوست سر و… نیاز نداشتن به ترمیم است. یعنی سطح موی شما هرگز دچار آسیب یا هیچ گونه زخمی نخواهد شد تا نیاز به ترمیم هم داشته باشد. در روش پروتز مو، ابتدا بخش مرکزی موهای سرتان،‌ که اصولا درصد بیشتر ریزش مو را در بر می‌گیرد، به صورت کامل اصلاح می‌شود. پس از اصلاح یا Shave شدن این بخش، متخصصان سالن زیبایی گرند، بر اساس رنگ موی فرد، اندازه دقیق را روی قالب نهایی مشخص کرده تا کاملا به صورت صحیح روی سر مراجعه‌کننده قرار بگیرد.

پس از آن، بخش‌هایی که شامل مواد چسبی بوده را به خوبی روی سر فرد می‌چسبانند. حالا باید موهای بسیار بلند پروتز مو، با بخش‌های کناری موهای مراجعه کننده، تنظیم گردد. پس از اصلاح نهایی موهای سر که به سلیقه مشتریان انجام می‌شود، کل فرایند پروتز مو هم به اتمام می‌رسد. البته مشتریان عزیز می‌توانند از نظرات مشاوران ما هم در زمینه مدل موی پروتز شده هم بهره‌مند شوند. از آنجایی که محدودیت خاصی در اندازه موهای پروتز شده وجود ندارد، شما می‌توانید از موها کوتاه تا موهای کاملا بلند را برای خودتان در نظر بگیرید. لازم به ذکر است که پروتز مو به هیچ عنوان یک بار مصرف نبوده و کاملا دائمی است. حتی این روش هم نیاز به برخی مراقبت‌های جزئی هم دارد که در مورد این موارد هم، مقالات دیگری برایتان آماده خواهیم کرد.

پروتز مو بهترین انتخاب برای دامادهای عزیز

همگی می‌دانیم که زمان چقدر ارزش و اهمیت بالایی دارد و حتی ارزشمندتر از طلا است! به همین دلیل ممکن است برخی از آقایانی که موهای کم‌پشتی دارند، قبل از این که اقدام به ترمیم موهایشان کرده باشند، تصمیم به ازدواج بگیرند. حالا تصور کنید که این افراد زمان بسیار کمی داشته و هرگز نمی‌توانند روش کاشت مو را که 1 تا 2 سال نیاز به رشد مو دارد را امتحان کنند. از طرفی دیگر، زمانی که شما روش کاشت مو را انتخاب می‌کنید، تا یک مدت بخصوصی، پوست سرتان کاملا قرمز شده و اکثر افراد متوجه کاشت موی‌تان خواهند شد. این در حالی است که در روش پروتز مو، کسی از ظاهر موهایتان تشخیص نخواهد داد که این مو طبیعی بوده یا پروتز است!

گریم داماد
تماس درواتساپ