نصب پروتز مو آقایان بصورت حرفه‌ای و تخصصی

کاشت مو با نصب پروتز مو آقایان چه فرقی دارد؟

روش‌های مختلفی برای ترمیم موهای کم‌پشت و یا چه بسا طاسی سر وجود دارد. 2 روش بسیار رایجی که برای این مشکلات انجام می‌گردد، کاشت مو و نصب پروتز مو برای آقایان است. این 2 شیوه، تفاوت و شباهت‌هایی دارند که در این مطلب به آن‌ها خواهیم پرداخت، تا به طور کامل با هر دو آنها آشنا شوید. چرا که ممکن است این موضوع برای بسیاری از افراد جای سوال باشد که کاشت مو با پروتز مو دقیقا چه فرقی دارد؟‌ برخی هم چنین تصور می‌کنند که به جز کاشت مو،‌ دیگر هیچ روشی برای ترمیم موهای کم پشت و یا مشکل طاسی برای مردان وجود ندارد! به همین دلیل هم، فقط روی گزینه کاشت مو تمرکز می‌کنند. در اینجا به طور دقیق این 2 روش را بررسی خواهیم کرد تا بدانید کدام روش به دردتان خواهد خورد. پس با ادامه این مطلب، همراه ما باشید.

آشنایی کامل با فرایند کاشت مو

کاشت مو روشی است پزشکی که بیشتر بر پایه جراحی زیبایی انجام می‌شود. یعنی فردی که دچار کم پشتی مو یا مشکل طاسی شده به یک پزشک متخصص در این حوزه مراجعه کرده و سپس باید آزمایش‌های مختلفی را انجام دهد. پس از آن، پزشک معالج با بررسی کردن نتایج آزمایش فرد و موارد دیگر، فرایند کاشت مو را آغاز می‌کند. معمولا فرایند کاشت مو با استفاده از بانک موی خود فرد انجام می‌گیرد. حالا ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که دقیقا بانک مو چیست و تا چه حد در بحث کاشت مو تاثیر دارد؟ در واقع بانک مو، به بخش‌هایی از موهای فرد گفته می‌شود که هنوز دچار ریزش نشده است. معمولا قسمت‌های اطراف سر و پایین آن که کمتر دچار ریزش می‌شود، به عنوان بانک مو شناخته می‌شود.

حالا پزشک معالج با استفاده از تجهیزات پزشکی و دقیق، هزاران هزار مو را از نقاط مختلف بانک موی فرد برداشت و در بخش‌هایی که نیاز است، به اصطلاح می‌کارد. البته لازم به ذکر است که بخش‌های مورد نیاز کاشت مو،‌ از قبل توسط پزشک معالج و با مشورت بیمار کاملا مشخص می‌شود. یعنی بخش‌هایی از سر فرد که کاملا خالی و یا کم پشت شده است، توسط پزشک معالج مشخص شده تا دقیقا موها در همان نواحی کاشته شوند. سپس بحث کاشت مو در چند مرحله مختلف انجام می‌شود که البته همه چیز بستگی به بانک موی فرد و همچنین میزان کم‌پشتی او دارد. اگر فردی دچار طاسی بیش از حد بشد و بانک موی کمی داشته باشد، ممکن است انتظار تغییرات چندان زیادی را هم نداشته باشد.

مدت زمان رشد موهای کاشته شده برای آقایان چقدر است؟

بحث رشد موهای کاشته شده دقیقا مانند زمین حاصلخیزی است که باید پس از کاشت بذر از آن، مراقبت‌های بسیار زیادی انجام شود. جالب است بدانید که پزشک معالج برای کسانی که کاشت مو انجام داده‌اند به شدت تاکید خواهد کرد که 2 روز پس از کاشت مو، حتی فعالیت سنگینی انجام ندهند. یعنی باید استراحت کنند تا خون در سر و پوست سر به خوبی جریان داشته باشد. پس از آن، فرد معالجه شده باید مراقبت‌های بسیار زیادی روی پوست سرش انجام داده تا بتواند شاهد رشد تدریجی موهایش شود. اما رشد موهایی که کاشته شده ممکن است با سرعت بسیار کمی انجام شود. به همین دلیل، حتی از همان ابتدای امر، به افراد توصیه می‌شود که باید در این فرایند کاملا صبور باشند.

یعنی ممکن است مدت زمان 1 تا 2 سال طول بکشد تا فرد بتواند به نتیجه مورد نظرش برسد. به همین دلیل، باید در این فرایند کاملا صبور بوده و به طور مداوم به پزشک معالج برای ترمیم بیشتر و رسیدگی بهتر به موهای سر مراجعه کرد. البته این مورد بیشتر برای افرادی است که موهایشان دچار طاسی شده و نیاز به ترمیم بیشتری دارند. چرا که بحث مراجعه مجدد به پزشک معالج، نسبت به کم‌پشتی موی سر فرد، می‌تواند کاملا متفاوت‌تر از مراجعه‌کننده‌ی دیگر باشد. در نتیجه، تشخیص این موضوع هم کاملا با پزشک معالج خواهد بود. اما باید در این مدت زمان، به طور مرتب به پزشک مراجعه کرده و برخی داروهای موضعی سر را هم دریافت کرد. پس از آن، رشد مو به حالت ثابت و کاملا عادی خودش خواهد رسید.

کاشت مو بیشتر به درد چه کسانی می‌خورد؟

با این که کاشت مو هیچ محدودیتی نداشته و می‌تواند برای تمام افرادی که چه از طاسی مو و چه کم پشت بودن آن رنج می‌برند مناسب باشد، اما از دیدگاه ما قضیه کمی متفاوت‌تر است. زمانی که بحث زیبایی به صورت کاملا تخصصی مطرح می‌گردد، موارد کاملا متعددی مورد بررسی قرار می‌گیرد. یعنی این که کدام قسمت موی سر فرد تا چه حدی دچار ریش شده است. دو بحث ریزش مو و کم‌پشت بودن آن، با طاسی سر کاملا فرق دارد. تصور کنید فردی موهای نسبتا پرپشتی داشته و فقط قسمت پشت سرش دچار ریزش شدید می‌شود، یا برعکس دو بخش کناری پیشانی‌اش، به مرور زمان خالی شده و زیبایی کلی موهایش را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

از دیدگاه ما کاشت مو شاید برای چنین افرادی مناسب باشد. چرا که هم بانک موی بسیار زیادی دارند و هم موهای کاشته شده پس از 1 یا 2 سال، سریعا با بخش‌های دیگر موهای سر تلفیق شده و از لحاظ ظاهری ممکن است تاثیر چندان زیادی نداشته باشد. اما برای افرادی که دچار طاسی کامل شده‌اند، این موضوع کاملا فرق خواهد کرد. افرادی که طاس هستند نباید گول تبلیغات دروغین را خورده و انتظار موهای بسیار پرپشت را با استفاده از روش کاشت مو داشته باشند. چرا که هر چقدر هم بانک موی قوی داشته باشند، باز هم حتی از فاصله دور مشخص خواهد شد که موهایشان کاشته شده است. در نتیجه، شاید بحث کاشت مو برای افراد طاس، از لحاظ ظاهری چندان تاثیر بسزایی نداشته باشد. یعنی تاثیر آن در حد موهای کم‌پشتی خواهد بود که نواحی خالی موهایشان را پر خواهد کرد.

هر آنچه که باید در مورد نصب پروتز مو مردان بدانید

نصب پروتز مو یک فرایند کاملا مجزا بوده و به طور کلی با کاشت مو فرق دارد. در واقع نصب پروتز مو یک روش خلاقانه در حوزه زیبایی است که به شیوه جراحی انجام نمی‌شود. یعنی انجام دادن پروتز مو، هیچ نیازی به پزشک یا متخصص ندارد. معمولا دردسرها و هزینه‌های پس از انجام پروتز هم، کمتر از روش کاشت مو است. چرا که در کاشت مو شما باید پس از انجام این فرایند، هزینه‌هایی بابت دارو، مراجعه‌های بعدی به پزشک معالج و حق ویزیت و… را پرداخت کنید. اما برای پروتز مو، فقط نیاز به اصلاح موی سرتان خواهید داشت که هزینه چندان زیادی برایتان نخواهد داشت.

پروتز مو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

در واقع پروتز به یک قالب مو گفته می‌شود که از موهای کاملا طبیعی با طیف رنگ‌های مختلف ساخته شده است. شاید بسیاری از افراد به اشتباه تصور کنند که پروتز مو یک نوع کلاه‌گیس است. در حالی که به هیچ عنوان این گونه نبوده و زمین تا آسمان با کلاه‌گیس فرق دارد! پروتز مو توسط بهترین مواد خارجی و چسب‌های قوی روی سر فرد چسبانده شده و مقاومت بالایی در برابر باد، حرکت آب روی سر و… دارد. یعنی فردی که پروتز مو دارد، حتی می‌تواند بدون نگرانی داخل استخر و… شیرجه زده و هرگز نگران کنده شدن پروتز موهایش را نداشته باشد. چرا توسط بهترین چسب‌های سبک اما قوی روی سر، نگه داشته می‌شود. البته این چسب‌ها کاملا قابل کنده شدن هستند و هرگز فرد را اذیت نخواهند کرد.

زمان ترمیم موها با استفاده از این روش چقدر است؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که هیچ مدت زمانی برای ترمیم مو توسط روش پروتز وجود نخواهد داشت. شاید این موضوع برایتان جای سوال باشد که چگونه چنین چیزی امکان‌پذیر است؟ در واقع یکی از بهترین مزایای روش پروتز مو، علاوه بر عدم نیاز به جراحی، خون‌ریزی سطح پوست سر و… نیاز نداشتن به ترمیم است. یعنی سطح موی شما هرگز دچار آسیب یا هیچ گونه زخمی نخواهد شد تا نیاز به ترمیم هم داشته باشد. در روش پروتز مو، ابتدا بخش مرکزی موهای سرتان،‌ که اصولا درصد بیشتر ریزش مو را در بر می‌گیرد، به صورت کامل اصلاح می‌شود. پس از اصلاح یا Shave شدن این بخش، متخصصان سالن زیبایی گرند، بر اساس رنگ موی فرد، اندازه دقیق را روی قالب نهایی مشخص کرده تا کاملا به صورت صحیح روی سر مراجعه‌کننده قرار بگیرد.

پس از آن، بخش‌هایی که شامل مواد چسبی بوده را به خوبی روی سر فرد می‌چسبانند. حالا باید موهای بسیار بلند پروتز مو، با بخش‌های کناری موهای مراجعه کننده، تنظیم گردد. پس از اصلاح نهایی موهای سر که به سلیقه مشتریان انجام می‌شود، کل فرایند نصب پروتز مو آقایان هم به اتمام می‌رسد. البته مشتریان عزیز می‌توانند از نظرات مشاوران ما هم در زمینه مدل موی پروتز شده هم بهره‌مند شوند. از آنجایی که محدودیت خاصی در اندازه موهای پروتز شده وجود ندارد، شما می‌توانید از موها کوتاه تا موهای کاملا بلند را برای خودتان در نظر بگیرید. لازم به ذکر است که پروتز مو به هیچ عنوان یک بار مصرف نبوده و کاملا دائمی است. حتی این روش هم نیاز به برخی مراقبت‌های جزئی هم دارد که در مورد این موارد هم، مقالات دیگری برایتان آماده خواهیم کرد.

نصب پروتز مو بهترین انتخاب برای آقایان

همگی می‌دانیم که زمان چقدر ارزش و اهمیت بالایی دارد و حتی ارزشمندتر از طلا است! به همین دلیل ممکن است برخی از آقایانی که موهای کم‌پشتی دارند، قبل از این که اقدام به ترمیم موهایشان کرده باشند، تصمیم به ازدواج بگیرند. حالا تصور کنید که این افراد زمان بسیار کمی داشته و هرگز نمی‌توانند روش کاشت مو را که 1 تا 2 سال نیاز به رشد مو دارد را امتحان کنند. از طرفی دیگر، زمانی که شما روش کاشت مو را انتخاب می‌کنید، تا یک مدت بخصوصی، پوست سرتان کاملا قرمز شده و اکثر افراد متوجه کاشت موی‌تان خواهند شد. این در حالی است که در روش نصب پروتز مو، کسی از ظاهر موهایتان تشخیص نخواهد داد که این مو طبیعی بوده یا پروتز است!

گریم داماد

کسانی که کاملا عجله دارند تا موهایشان در مدت زمان کوتاهی ترمیم شود و یا قصد دارند از موهای کاملا پرپشت و زیبا بهره‌مند شوند، روش پروتز مو را انتخاب می‌کنند. شما می‌توانید این موضوع را در بسیاری از افراد معروف، یعنی از بازیگران گرفته تا خوانندگان مطرح هم مشاهده کنید. برای مثال، یک خواننده ترکیه‌ای به نام مصطفی ججلی (Mustafa Ceceli)، که از کم‌پشت بودن شدید مو برخوردار بود، روش پروتز مو را به جای کاشت مو انتخاب کرد. چرا که به خوبی می‌دانست فقط می‌تواند به روش پروتز مو به نتیجه دلخواهش، یعنی موهای بسیار پرپشت و زیبا برسد. البته در بالا هم توضیح دادیم که این دو روش برای چه کسانی مفید هستند و باز هم تاکید می‌کنیم که یکی از روش‌های ذکر شده نسبت به شرایط فرد، انتخاب می‌شوند.

مزایای روش نصب پروتز مو آقایان نسبت به کاشت مو

در روش پروتز مو، شما هرگز نیازی به نگرانی بابت مراقبت موهایتان را نخواهید داشت. اما در روش کاشت مو، تا یک مدت خاصی، حتی کوچک‌ترین ضربه‌ای به سرتان وارد شود، ممکن است تمام زحمات و دردهایی که هنگام کاشت مو کشیده‌اید هدر برود و حتی باعث خونریزی بیشتری در روی سرتان شود. در واقع کاشت مو می‌تواند ریسک‌ها و خطراتی را داشته باشد که باید حتما مراقبت‌های زیادی را انجام دهید تا دچار هیچ گونه مشکلی نشوید. در حالی که در روش پروتز مو، هیچ کدام از این خطرات وجود ندارد. از طرفی دیگر، این دو روش، از لحاظ ظاهری می‌توانند کاملا با یکدیگر متفاوت باشند.

شما حتی پیش بهترین دکتر متخصص دنیا در پیشرفته‌ترین کشور جهان هم بروید، باز هم قادر نخواهید بود برای موهای طاس، نتیجه عالی به روش کاشت مو بگیرید. یعنی در هر صورت، باز هم یک موی کم‌پشتی خواهید داشت که فقط روی بخش‌های طاس سر را می‌پوشاند. این در حالی است که در روش پروتز مو، شما از موهای کاملا پرپشتی برخوردار خواهید شد که زیبایی موهایتان را بیشتر از قبل خواهد کرد. چرا که پروتز مو از موهای کاملا طبیعی ساخته شده است. افرادی که دچار طاسی مو هستند و قصد دارند سریعا نتیجه بسیار مطلوبی بگیرند، بهتر است به جای کاشت مو، حتما از روش پروتز مو استفاده کنند. البته این موضوع هم کاملا بستگی به سلیقه و انتخاب افراد دارد که برای ما کاملا قابل احترام است.

همان‌طور که در این مطلب خواندید، 2 روش پروتز و کاشت مو، کاملا با یکدیگر متفاوت بوده و هر کدام برای کار خاصی ساخته شده‌اند. در بالا هم توضیح دادیم که کاشت مو می‌‌تواند بیشتر برای افرادی مناسب باشد که هیچ‌گونه عجله‌ای نداشته و فقط بخش محدودی از موهای سرشان دچار ریزش شده است. اما افرادی که دچار ریزش موی شدید و یا طاسی هستند و زمان و حوصله مراقبت از پوست سرشان را ندارند، بهتر است از روش پروتز مو استفاده کنند. اگر می‌خواهید به طور دقیق و کاملا عینی با روش پروتز موی سر آشنا شوید، می‌توانید ویدئوهای مربوط به پروتز مو را در وب‌سایت‌مان مشاهده کنید. اگر در این باره سوال داشتید، می‌توانید سوالاتتان را با کارشناسان ما مطرح کرده تا در اولین فرصت به آن‌ها پاسخ داده شود.

تماس درواتساپ